Raivo

Buchbeschreibung

Rikosromaani liikenteestä, piittaamattomista kuskeista ja omankädenoikeudesta. Tero Somppi kirjoittaa yhdeksännessä romaanissaan aiheesta, joka koskettaa meistä jokaista.

Paluumuuttaja Ari Manner saa ensimmäisenä työpäivänään Helsingin rikospoliisin väkivaltarikosyksikössä pöydälleen tapauksen, joka on kaukana hänen urahaaveistaan. Mannerin mielessä pyöriikin enemmän tuore avioero ja sopeutuminen lähiöelämään, mutta lähdettyään tutkimaan mitättömältä vaikuttavaa rikosta hän huomaa päätyvänsä kiinnostaville jäljille.

Opetellessaan itse selviytymään pääkaupunkiseudun piittaamattoman liikennekulttuurin virrassa Manner alkaa ymmärtää, että uhrikin voi olla syyllinen. Mutta mikä on syyllisen osa?

Tero Somppi on suomalainen kirjailija, jolta on ilmestynyt useita jännitysromaaneja. Somppi on työskennellyt pitkään turvallisuustehtävissä.

Format:

Sprache:

Finnisch

Bewertungen & Rezensionen

Rezensionen werden von Kund*innen mit aktivem Abo geschrieben, die das Buch bewertet haben. Es wird keine zusätzliche Überprüfung durchgeführt.

Buch

Durchschnittliche Bewertung 3,8

384 Bewertungen

Interessant • Diskussionsstarter • Kunstvoll

Sprecher*in

Durchschnittliche Bewertung 3,4

288 Bewertungen

Passt nicht • Perfect Match • Schleppend