Warszawa, rok 1862.
Jonathan Whicher, słynny inspektor Scotland Yardu, rozwiązał zagadkę zniknięcia rosyjskiej arystokratki i tajemniczych, brutalnych morderstw. Zanim jednak opuścił Warszawę na nieoficjalną prośbę wydziału kryminalnego prowadzi jeszcze jedno śledztwo, nie wiedząc, że będzie ono miało poważny wpływ na jego życie.
Minęło parę lat, inspektor porzucił karierę w Scotland Yardzie, by w domowych pieleszach, u boku małżonki cieszyć się spokojem. Jednak pewnego dnia do londyńskiego mieszkania byłego detektywa wkracza Mikołaj Czernyszewski - poznany w Polsce policjant, którego intrygi polityczne wygnały za granicę. Zamieszany w sprawę tajemniczego morderstwa, pozbawiany na obczyźnie przyjaciół, zdesperowany zwraca się o pomoc do Whichera. Ten nie ma wyjścia, wyrusza na angielską prowincję by rozwikłać tajemnicę kolejnej zbrodni.
Tomasz Bochiński – ur. w 1959 roku w Warszawie, debiutował w 1984. Jego pierwsze opowiadanie ukazało się na łamach TS Politechnik rok później. W 1984 roku zajął trzecie miejsce w konkursie literackim PSMF „ORBITA”. W roku 2000 opowiadanie „Czapka dla miasta” zostało nominowane do Nagrody Srebrnego Globu. W latach 1986 – 1990 był aktywnym członkiem Klubu Tfurcóf. Agnieszka Chodkowska-Gyurics – wraz z Tomaszem Bochińskim (mężem) jest autorką powieści z serii Pan Whicher. Z zawodu jest informatykiem, na co dzień zajmuje się również przekładem tekstów. Prowadzi bloga dla miłośników książek „O książkach mniej i bardziej znanych” i szycia „Oczkomania”. Jest wielką fanką serialu Star Trek.
Show more