Bruce Bowring otrzymuje anonimowy telefon z informacją, że ktoś chce dokonać rabunku w jego domu. Wkrótce potem spotyka tajemniczego człowieka, który informuje, że ujawni jego nieuczciwe interesy. Za milczenie żąda 10 tysięcy. Tajemniczy nieznajomy to milioner Cecil Thorold. Beztrosko rzuca w ogień pozyskane pieniądze.
Jeden z mniej znanych utworów Arnolda Bennetta, zbiór opowiadań o przygodach milionera, który wchodzi na drogę przestępstwa. Łamie prawo, aby osiągnąć swe idealistyczne cele. „Rozrywki milionera” znalazły się na liście stu najważniejszych dzieł literatury kryminalnej (1951 rok).
Język, postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej, ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów z których pochodzi. W niniejszej publikacji zachowano oryginalną pisownię.
Arnold Bennett (1867-1931) – pisarz angielski, pasjonat teatru, dziennikarstwa i sztuki filmowej. Autor powieści, nowel, sztuk teatralnych, tekstów krytycznych, poradników oraz dzienników. Zasłynął głównie dzięki swoim naturalistycznym powieściom, głosił, że przeciętny człowiek może stać się bohaterem interesującego utworu. Kilka powieści autorstwa Bennetta doczekało adaptacji filmowych i telewizyjnych. Bennett został upamiętniony na wiele sposobów, wśród których najoryginalniejszym jest nadanie jego imienia omletowi. Omlet o nazwie Arnold Bennett jest do dziś serwowany w Savoy.
Show more